NAVŽDY S LÁSKOU LARA JEAN (Jenny Han)

Původní název: Always And Forever, Lara Jean
Český název: Navždy s láskou Lara Jean
Autor: Jenny Han
Série: Všem klukům, které jsem milovala
Počet stran: 296
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Romana Bičíková
Rok vydání: 2017 (EN), 2017 (CZ)
Žánr: young adult, contemporary
Anotace: Lara Jean zažívá ten nejlepší maturitní ročník, který si dívka může přát. Je bláznivě zamilovaná do svého přítele Petera, její táta se znovu žení a Margot se na léto vrátila domů z vysoké. Lara nechce, aby se něco změnilo, ale ví, že jinak to nepůjde. Čeká ji velké rozhodnutí: Kam půjde na vysokou a co to bude znamenat pro její vztah s Peterem? Měla by poslechnout spíše své srdce, anebo rozum?
Poslední díl půvabné série o prvních láskách, přátelství a pečení! 

Moje recenze:
Lara Jean je právě tak šťastná, jak by jen mohla být - už dlouho je s Peterem, do kterého je bezhlavě zamilovaná, stejně jako on do ní, je obklopena spoustou skvělých přátel, její táta konečně našel ženu, se kterou by mohl být zase šťastný, Margot si ve Skotsku také našla přítele, Kitty je... prostě stále skvělá sestra Kitty a Lara Jean zažívá prostě ten nejlepší maturitní ročník. Nastává však menší zádrhel - ona i Peter si budou muset zvolit vysokou školu a možná tak budou nuceni strávit od sebe víc času, než by jim bylo milé. Dokáže jejich láska překonat i tohle nebo by bylo lepší rozejít se před nástupem na vysokou jako to udělala Margot s Joshem?

zdroj
Ani nedokážu slovy popsat, jakou radost jsem měla, když jsem zjistila, že se s Larou Jean ještě nemusím loučit, ale budu moct sledovat její cestu v další knize. To jsem před sebou ale měla ještě dlouhé čekání. Nicméně musím s radostí oznámit, že se to rozhodně vyplatilo, protože i třetí díl této série mě prostě uchvátil. Vím, že tohle už je definitivní zakončení (i když..nikdy neříkej nikdy) a nemůžu být spokojenější. 

"I like the way he looks at me, like I am a wood nymph that he happened upon one day and just had to take home to keep."

Kniha začíná, když je Lara Jean zhruba v polovině čtvrtého ročníku, takže od druhého dílu jsme se časově trochu posunuli. A ze všeho, co se v jejím životě v tu chvíli děje mám neskutečnou radost. Samozřejmě jsem ráda za to, jak moc jsou do sebe Lara Jean s Peterem zamilovaní, ale to je myslím jasné. Strašně se mi líbí, že i Lařin táta s Trinou mají šťastný vztah, který se v knize jen ještě víc rozvíjí a je to prostě skvělý. V knize se samozřejmě dočkáme i Margot, u které jsem sice ráda, že si našla přítele, ale jen se mi potvrzuje, že ji prostě nikdy nebudu mít moc ráda. Asi je to tím, že jsem ji poznala  až po jejím odchodu z domova a přestože Lara Jean vypráví o tom, jak skvělá vždycky byla, já to nedokážu tolik vidět. No a pak je tu především Kitty, která prostě této sérii dodává něco navíc a je opravdu naprosto dokonalá.

zdroj
Je vidět, že se Lara Jean za tu dobu, co je s Peterem trochu změnila. Stále je to ta skvělá Lara Jean s bláznivými nápady, vášní pro pečení a stále miluje chvíle, kdy může jen tak být doma. Ale už má kolem sebe více kamarádů, které získala, buďme upřímní, především díky Peterovi, chodí více do společnosti a snad je i trochu dospělejší. Líbí se mi její vybírání vysoké a ačkoliv mě některé chvíle doslova zabíjely, jsem ráda, jakým způsobem se nakonec rozhodla. Tím rozhodnutím ji mám snad ještě radši.
zdroj

Jak už jsem psala, za tento třetí díl jsem opravdu vděčná, protože v něm už konečně vidím opravdový konec. Každou scénu jsem si užívala, párkrát jsem byla i opravdu zaskočená, několikrát jsem se trochu dojímala a mnohokrát jsem se musela smát. Navždy s láskou Lara Jean je mnohem víc, než jsem čekala a jsem ráda, že mi bylo umožněno ještě dalších 296 stran s postavami, které budu navždy milovat. A mimochodem, miluju ty narážky na Harryho Pottera, které jsou v průběhu celé série. 

Moje hodnocení: 5/5

Jak se vám líbilo zakončení série? A těšíte se na plánovaný film?

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.