HISTORIE NÁS DVOU (Rachel Harris)

Původní název: The Nautral History of Us
Český název: Historie nás dvou
Autor: Rachel Harris
Série: Umění předstírat
Počet stran: 352
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Světlana Ondroušková
Rok vydání: 2016 (EN),  2016 (CZ)
Žánr: romance, contemporary, young adult
Anotace:
Jeden školní úkol. Jedna druhá šance na lásku. A kluk, co se snaží znovu získat srdce dívky, kterou miluje. Justin má tajemství. Miluje dívku, které zlomil srdce, a postaral se o to, aby mu už nikdy neodpustila. Ale i tak se pokusí ji při posledním školním úkolu získat zpět. Peyton zase předstírá, že je v pořádku, i když není. Nedokáže zapomenout na Justina. A odpočítává dny do konce školy, aby mohla začít nanovo. Ale ještě předtím s ním bude muset bohužel vypracovat jeden školní úkol… 

Moje recenze:
Peyton a Justin - dva lidé na konci čtvrtého ročníku střední školy se společnou minulostí, které znovu svede dohromady úkol k maturitě - náhodně zvolené dvojice mají za úkol hrát manželské páry, vyplňovat protokoly s otázkami na toto téma a tak dále. Pro Peyton je to téměř nadlidský úkol, neboť v prvním ročníku, kdy s Justinem chodila jí naprosto zlomil srdce a přesto jej nikdy nedokázala úplně vymazat ze srdce. Justin ví, jakou udělal chybu a je odhodlaný přimět Peyton, aby mu znovu věřila, protože teď ví, že k sobě prostě patří. Ale nemine ho spousta vysvětlování...

zdroj

Historie nás dvou je volným pokračováním knihy Umění předstírat. Pokud jste ji četli, s postavou Justina jste již měli možnost se seznámit. A já jsem strašně ráda, že měl možnost dostat vlastní velký příběh, protože byl i v první knize asi moje nejoblíbenější postava. A to, jak se jeho postava rozvinula v této knize bylo prostě skvělý. Tentokrát jsme neviděli jen tu část Justina, který si užívá s holkama a střídá jednu za druhou, ale taky jednu dívku, která se mu opravdu dokázala vrýt do srdce.. a zůstala tam, přestože by možná neměla.

V knize sledujeme jak dva úhly pohledu - Justina a Peyton, tak i dvě časové roviny - současnost (předmaturitní období), kdy se Peyton vyrovnává s tím, že musí trávit čas s klukem, který ji chce získat zpět a minulost (1. ročník), kdy se do sebe Justin a Peyton zamilovávají. Takže jsme celou dobu mohli čekat jak na to, jakým způsobem Justin Peyton zlomil srdce, tak i na to, jak se to vše nakonec vyřeší či nevyřeší. Nedokážu říct, která časová rovina mě bavila více, protože každá měla něco do sebe - minulost bylo kouzelná tím, jak se Peyton postupně dostávala Justinovi pod kůži, tu chemii, která nás tak baví (nebo teda aspoň mě) a další radosti, které vztah přináší. A v současnosti mě zase bavilo sledovat, co se vlastně stalo, jak se Justin i Peyton změnili a co si budeme povídat... prostě mě bavil Justin.

zdroj
Prvek, který příběhu dodával ještě větší šťávu, je postava Peyton. S tou se totiž v 1. ročníku setkáváme v době, kdy je po dlouhé nemoci konečně schopna dělat všechny věci, které jsou pro nás běžné - chodit mluvit, hýbat se, najíst se a tak.. To vše totiž nemohla. Tohle se mi opravdu líbilo, protože když o své nemoci Peyton vyprávěla, znělo to opravdu věrohodně a bylo  mi jí strašně líto, ale zároveň jsem ji neskutečně obdivovala, protože překonat a přenést se přes něco takového chce hodně kuráže a chuti žít, kterou nevím, jestli bych v jejím stavu vůbec našla. A navíc když její největší vášní jsou koně, na kterých jezdila závodně. Teď se však bojí, že... že zklame, že už znovu nedokáže být tak dobrá jako dřív, že se zase něco pokazí a není schopná znovu závodit. A v tom se ji opět snaží povzbudit Justin.

zdroj
Abych byla upřímná, Historie ne dvou se mi líbila ještě více než první díl, který byl sice taky skvělý, ale tohle bylo teprve něco. Obě hlavní postavy mi opravdu přirostly k srdci a strašně se mi líbilo, že jsme měli možnost pozorovat, jak jejich začátek, tak jejich.. konec? Nebo nový začátek? Kdo ví.. :) Nemůžu si pomoct, ale rozhodně bych se nebránila další knize o těchto dvou, neboť se s nimi prostě nerada loučím. Já vím, že už by asi nebylo o čem psát, ale znáte to - loučení je prostě těžký.. :)

Moje hodnocení: 5/5

Četli jste vy tuto sérii? Pokud ano, jak se vám líbila? A nebo jste četli třeba sérii Mé sladké šestnácté století od této autorky?

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.